WORS # 3 Rome Around XC (Wisconsin Rapids) Citizen

May 30, 2004


Results by: Results By WORS Racing L.L.C.

Women 10 to 14

Field Size: 2

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 25 5228 Megan Wolf Wauwatosa WI 13 1:59:23.7 0:00.0 2 30 5009 Julia Gabrielson Baraboo WI 13 2:04:02.9 4:39.2 Moosejaw Brewery and Pizza

Women 15 to 16

Field Size: 1

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 35 5078 Dawn Yost Ripon WI 15 2:17:00.4 0:00.0 pedal moraine

Women 19 to 24

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 5033 Hannah Guerra Oconomowoc WI 19 1:31:54.0 0:00.0 Guerra Means War 2 8 5021 Aga Niemczewska Milwaukee WI 21 1:43:17.0 11:23.0 3 15 5321 Alexis Edberg Custer WI 21 1:49:53.4 17:59.3 4 23 5227 Lisa Roth Stevens Point WI 23 1:58:50.1 26:56.0 5 28 5031 Heather Herzfeldt Neenah WI 20 2:03:28.6 31:34.6 Recyclist 6 36 5234 Sarah Krause Neenah WI 20 2:21:53.1 49:59.1 DNF 5229 Patricia Brown Madison WI 22

Women 25 to 29

Field Size: 6

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 4 5006 Rebekah Stuckart Oak Creek WI 29 1:35:45.9 0:00.0 Team Extreme 2 14 5226 Robin Hoenisch Marshfield WI 27 1:49:53.2 14:07.2 3 16 5230 Rebecca Crocker Madison WI 29 1:50:39.0 14:53.0 4 17 5236 Amy Heart Stevens Point WI 29 1:51:44.0 15:58.0 Point Pursuit 5 31 5039 Shelley Kemp Salem WI 28 2:11:09.6 35:23.7 6 33 5011 Elizabeth Legaspi Sheboygan WI 27 2:12:22.8 36:36.9

Women 30 to 34

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 5232 Gina Vendola Appleton WI 30 1:30:19.7 0:00.0 2 7 5233 Angella Collins Eden Prairie MN 33 1:42:04.9 11:45.1 3 10 5035 Denise McCormick De Pere WI 30 1:43:24.3 13:04.6 4 13 5038 Sarah Guse Fond Du Lac WI 30 1:49:37.4 19:17.7 FDL/OSH Cyclery 5 19 5019 Jenny Kurczek Seymour WI 34 1:52:16.4 21:56.7 Team Nordik 6 29 5231 Lori Bauman Appleton WI 34 2:03:33.0 33:13.3 7 32 5235 Jodi Moore Neenah WI 31 2:11:27.8 41:08.1

Women 35 to 39

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 5025 Antonia Leal Greendale WI 37 1:25:50.4 0:00.0 2 6 5010 Cecile Labecki Milwaukee WI 39 1:40:22.0 14:31.6 Hayes Brakes 3 18 5001 Barbara Lothe Madison WI 37 1:52:07.4 26:17.0 MAD FORCs 4 34 5016 Barbara Daanen Racine WI 37 2:16:45.9 50:55.5 Hayes Disc Brakes

Women 40 to 44

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 9 5028 Janet Schlegel Janesville WI 40 1:43:18.8 0:00.0 Michael's Cycles 2 11 5007 T C Spitz Milwaukee WI 43 1:44:17.2 0:58.4 onepercentmore 3 20 5029 Maria Phelps Stevens Point WI 43 1:53:41.4 10:22.6 Point Pursuit 4 22 5015 Berlinda Lopez Madison WI 41 1:56:31.8 13:13.0 Mad Forcs 5 26 5044 Diana Yost Ripon WI 41 1:59:48.3 16:29.5 pedal moraine 6 27 5004 Pamela Gantz Green Bay WI 43 1:59:58.2 16:39.4 Bellin Health/InCompetition DNF 5014 Roxanne Rogers Sheboygan WI 43

Women 45 to 49

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 5027 Janis Heifner Appleton WI 47 1:38:46.2 0:00.0 Recyclist 2 37 5055 Amy Dykema Evanston IL 45 2:35:00.0 56:13.7 Active Endeavors DNF 5225 Cindy Carter Appleton WI 48

Women 50 to 59

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 12 5024 Andrea Butler Neenah WI 51 1:47:39.5 0:00.0 Gear N Up 2 21 5050 Sue Blankenheim Tomahawk WI 58 1:53:50.9 6:11.3 3 24 5008 Cheryl Rollins Menasha WI 54 1:59:00.2 11:20.7 Fondy/Osh Cyclery

Men 10 to 14

Field Size: 21

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 48 4078 Levi Riggs-Wieboldt Verona WI 14 1:28:08.3 0:00.0 2 56 4087 Max Wippermann Highland WI 11 1:31:01.4 2:53.1 Eriks Teen Team 3 58 4053 Alan Johnson Westfield WI 14 1:31:33.1 3:24.8 Eriks 4 65 4082 Charles Rechner Green Bay WI 14 1:34:41.5 6:33.2 Stadium Bike 5 68 4057 Caleb Lenss Luxemburg WI 11 1:35:15.2 7:06.9 Bellin Health 6 72 4124 Bradley Peterson Wausau WI 11 1:35:40.8 7:32.5 Wheel and Sprocket 7 73 4024 William Griesbach Rockford IL 12 1:35:49.9 7:41.6 Point Pursuit 8 79 4127 Byron Guerra Oconomowoc WI 14 1:38:20.0 10:11.7 Guerra Means War! 9 83 4626 Cai Dickman Wisconsin Rapids WI 14 1:40:57.1 12:48.8 10 92 4636 Andrew Timler Racine WI 14 1:48:04.6 19:56.3 11 95 4101 Evan Harris Madison WI 13 1:49:14.3 21:05.9 12 98 4635 Justin Riedel Racine WI 14 1:50:43.9 22:35.6 13 101 4099 Jonathan Bidlake Naperville IL 13 1:52:57.1 24:48.7 14 103 4610 Charles Phi8llips Batavia IL 13 1:54:20.7 26:12.4 15 104 4624 Winston Xue Madison WI 13 1:59:19.5 31:11.2 16 106 4633 Ben Specht Sherwood WI 13 2:08:18.0 40:09.7 Recyclist 17 107 4632 Taylor Otto Kaukauna WI 13 2:10:35.7 42:27.3 Recyclist 18 108 4059 Hunter Putzke Waterloo WI 12 2:13:14.2 45:05.8 Hayes on Track NR 4621 Chris Hurst Lake Geneva WI 14 NR 4623 Andrew Miers Wisconsin Rapids WI 10 NR 4622 Zach Vanhefty Green Bay WI 13

Men 15 to 16

Field Size: 13

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 4 4271 Luke Wabrowetz Shell Lake WI 16 1:10:32.8 0:00.0 Hayes On Track (Hot) Racing 2 9 4047 Joshua Rupnow Cedarburg WI 15 1:13:26.4 2:53.5 Team Extreme 3 26 4067 Tony Lemke Fond Du Lac WI 16 1:19:50.5 9:17.6 Fond du Lac Cyclery 4 29 4017 Ryan Wenzlick Green Bay WI 16 1:20:40.8 10:07.9 All Aboard Fitness 5 30 4092 Michael Heifner Appleton WI 16 1:20:55.6 10:22.7 Recyclist 6 49 4139 Cory Mayer Eau Claire WI 15 1:28:44.0 18:11.1 Bike Doctor 7 69 4055 Jay Millin West Bend WI 16 1:35:20.8 24:47.9 Team Pedal Moraine 8 70 4615 Adam Lownik Wisconsin Rapids WI 16 1:35:25.3 24:52.4 Trailhead 9 82 4136 Adam Schwartz Sayner WI 16 1:40:14.7 29:41.8 10 85 4612 David Klussendorf Stevens Point WI 15 1:42:06.3 31:33.4 11 86 4093 Jim Doherty Shorewood WI 16 1:43:54.8 33:21.9 DD Sportz 12 99 4617 Joe Guse Wisconsin Rapids WI 15 1:50:51.2 40:18.3 13 102 4616 Taylor Dlugopolski Wisconsin Rapids WI 16 1:53:54.6 43:21.7

Men 17 to 18

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 17 4029 Adam Goeden West Bend WI 17 1:15:38.5 0:00.0 Pedal Moraine 2 23 4018 Jonathan Davis Green Bay WI 17 1:17:54.2 2:15.7 Bellin Health/ Incompetition 3 40 4143 Michael Cortiss Plymouth WI 18 1:25:01.2 9:22.7 4 54 4074 Brian Braun Madison WI 17 1:30:29.0 14:50.5 5 96 4629 Charlie Krause Neenah WI 18 1:50:06.7 34:28.2 6 105 4133 Scott Glodowski Stevens Point WI 18 2:01:05.0 45:26.5 Tailhead DNF 4095 Jeremy Smith Fall Creek WI 18 Bike Doctor

Men 19 to 24

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 16 4128 Kyle Guerra Oconomowoc WI 20 1:15:14.0 0:00.0 Guerra Means War 2 39 4032 Arius Jacks Sheboygan WI 22 1:24:48.7 9:34.6 3 42 4132 Joshua Bucholtz Madison WI 19 1:25:32.6 10:18.5 4 50 4618 Andrew Czechanski Kimberly WI 22 1:29:10.9 13:56.8 5 51 4028 Chad Hoppe Van Dyne WI 19 1:29:35.9 14:21.8 FDL / OSK Cyclery 6 52 4071 Brian Wolf West Bend WI 20 1:29:42.0 14:27.9 Mountain Outfitters 7 77 4638 William Ball Milwaukee WI 20 1:36:47.3 21:33.2 Extreme 8 78 4620 Brian Robinson Wisconsin Rapids WI 19 1:36:48.7 21:34.7 9 87 4637 Kevin Price Madison WI 24 1:43:58.3 28:44.2 Chainsmokers 10 93 4086 Eric Butler Neenah WI 19 1:48:13.7 32:59.7 11 97 4031 Dana Schlafke Sheboygan WI 19 1:50:15.0 35:01.0

Men 25 to 29

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 25 4639 Derek Leonard Stevens Point WI 27 1:19:44.3 0:00.0 2 35 4016 Michael Olm Appleton WI 29 1:23:00.8 3:16.4 3 37 4014 Aaron Bieberitz Sheboygan WI 29 1:24:08.4 4:24.0 PCW Cycling Inc. 4 43 4022 Justin Latham Appleton WI 28 1:25:50.0 6:05.7 5 60 4083 Michael Miljan Oconomowoc WI 29 1:31:57.3 12:13.0 6 63 4140 Drew Kapla Eden Prairie MN 27 1:34:01.1 14:16.8 Bike Hub 7 67 4141 Matthew Byrnes Green Bay WI 27 1:34:58.4 15:14.1 Bike Hub NR 4137 Chris Davis Lodi WI 29

Men 30 to 34

Field Size: 13

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 4040 Matthew Lanser Green Bay WI 31 1:07:00.5 0:00.0 All Aboard / Team 2 2 3 4611 Shawn Brehm Port Edwards WI 31 1:09:58.5 2:58.0 3 8 4050 Jason Martini Wisconsin Rapids WI 34 1:12:59.6 5:59.1 Stoiber Healthcare/Trailhead 4 12 4096 Eric Shaw Sheboygan WI 32 1:14:47.7 7:47.2 PCW Cycling 5 13 4627 Cal Collins Eden Prairie MN 32 1:14:56.0 7:55.5 6 32 4339 Anthony Dombrowski Neillsville WI 32 1:21:24.8 14:24.3 7 41 4003 Jim Eggleston Appleton WI 31 1:25:17.5 18:17.0 8 44 4138 Jeff Truax Racine WI 30 1:25:50.3 18:49.8 9 46 4210 Hue Kong Whitefish Bay WI 30 1:27:44.1 20:43.6 10 59 4058 Tom Kenny Orland Park IL 30 1:31:46.8 24:46.3 Team Extreme 11 74 4628 Ryan Andrews Plover WI 33 1:35:58.7 28:58.2 12 76 4606 Jeff Bublitz Green Bay WI 34 1:36:43.0 29:42.5 NR 4079 Chris Birling De Forest WI 31

Men 35 to 39

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 6 4004 Jason La Bella Chicago IL 35 1:11:03.1 0:00.0 2 14 4630 Pete Esser De Pere WI 37 1:14:58.2 3:55.0 3 15 4104 Greg Boettcher Wauwatosa WI 36 1:15:00.1 3:56.9 Team Extreme 4 18 4106 Roger Wolff Racine WI 37 1:16:01.2 4:58.0 Racine Harley-Davidson 5 19 4121 Zeke Stanis New Berlin WI 38 1:16:03.6 5:00.4 6 21 4030 Daniel Getzen Lake Geneva WI 39 1:17:11.2 6:08.1 7 22 4119 Paul Lehmann Bristol WI 35 1:17:12.8 6:09.6 8 45 4081 James Lee Libertyville IL 36 1:26:40.4 15:37.2 9 80 4634 Tim Geldermann Sussex WI 35 1:39:04.1 28:00.9 10 81 4048 Ric Jump Appleton WI 35 1:39:10.7 28:07.5 11 88 4605 Joe Spakowicz Green Bay WI 37 1:44:29.6 33:26.4 DNF 4046 Kurt Kargel Baraboo WI 39

Men 40 to 44

Field Size: 17

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 4130 Jeff Riedel Racine WI 41 1:07:10.5 0:00.0 2 5 4006 Stuart Shelton Hubertus WI 40 1:10:55.0 3:44.5 3 7 4129 Don Harries Paris KY 40 1:12:25.8 5:15.3 4 10 4619 Bruce Beckman Ironwood MI 43 1:14:19.1 7:08.6 5 11 4021 Dale Konkol Sturgeon Bay WI 42 1:14:21.4 7:10.9 6 20 4019 Thomas Wendland Port Washington WI 42 1:16:59.7 9:49.2 7 24 4002 Douglas Erdmann Marinette WI 41 1:19:30.1 12:19.6 Trailhead Bike/Stoiber Health 8 27 4054 Erick Braaksma Wisconsin Rapids WI 42 1:20:08.2 12:57.7 Trailhead Bike and Skate 9 36 4631 Robert Groshek Onalaska WI 40 1:23:05.8 15:55.3 10 38 4069 Kevin Lemke Fond Du Lac WI 44 1:24:39.1 17:28.6 Fond du Lac Cyclery 11 53 4142 Daniel Backley Germantown WI 41 1:30:23.9 23:13.4 Velocity 12 55 4063 Steve Prell Schofield WI 40 1:30:32.9 23:22.4 13 84 4094 Richard Doherty Shorewood WI 43 1:41:25.4 34:14.9 DD Sportz 14 89 4625 Todd Madaus Marshall WI 42 1:44:43.5 37:33.0 15 90 4608 Andrew Christensen Mundelein IL 41 1:46:01.1 38:50.6 NR 4088 James Deboer Racine WI 40 Big Ring Racing NR 4007 Roland Rieflin Oconto Falls WI 40 McDermid Corp

Men 45 to 49

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 33 4103 Kelly Elliott Madison WI 45 1:22:35.5 0:00.0 2 47 4126 Gary Schmidt Saint Germain WI 47 1:28:02.0 5:26.5 3 61 4607 Jeff Pepp Wisconsin Rapids WI 47 1:32:24.5 9:48.9 4 62 4125 Daniel Schlafke Sheboygan WI 47 1:32:53.6 10:18.0 5 64 4097 Randy Borst Green Bay WI 45 1:34:07.7 11:32.2 All Aboard Fitness/Team 2 6 66 4100 Wally Sniadajewski Plover WI 45 1:34:48.3 12:12.8 Point Pursuit 7 94 4037 Thomas Cornils Two Rivers WI 47 1:48:28.6 25:53.0 Team Extreme

Men 50 to 59

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 28 4073 Dan Braun Madison WI 50 1:20:33.8 0:00.0 2 34 4085 Gerry Butler Neenah WI 50 1:22:48.1 2:14.3 Gear N Up 3 57 4609 Randall Boehme Waupaca WI 50 1:31:16.6 10:42.8 Cronies Outdoor Adventure Trib 4 71 4039 Tom Borchardt Wisconsin Rapids WI 51 1:35:38.6 15:04.8 Stoiber Health / Trailhead Bik 5 91 4613 Michael McCluskey Brookfield WI 55 1:46:27.3 25:53.5

Men 60 and over

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 31 4033 Neil Everson Ironwood MI 71 1:21:16.2 0:00.0 2 75 4118 Ted Batzer Pulaski WI 61 1:36:09.3 14:53.0 3 100 4064 Steve Manthe McFarland WI 62 1:52:38.6 31:22.3 Chainsmokers DNF 4043 Richard Finch Rockford IL 67 Rock Cut Trail Crew